کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت + نکات مهم

همه ما ممکن است در اثر اتفاقاتی مثل ضربه خوردن به دندان‌ها یا به دلایل دیگر مثل پوسیدگی شدید دندان، یک یا چند دندان خود را از دست بدهیم. حال راه حل چیست؟ در گذشته برای حل این مشکل از دندان مصنوعی استفاده می‌کردند. اما امروزه با پیشرفت علم روشی عالی به نام کاشت ایمپلنت وجود دارد. کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت یک روش عالی برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته می‌باشد که مانند یک دندان طبیعی عمل کرده و سلامتی و زیبایی را به دهان و چهره شما باز می‌گرداند. کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت مزایای زیادی نسبت به دندان مصنوعی دارد. اما هنوز افرادی هستند که بنا به دلایل پزشکی با دلایل دیگر از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند. در ادامه مقاله به بررسی بیشتر ایمپلنت دندان می‌پردازیم.

کاشت دندان طبیعی

کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت یک روش عالی برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته می‌باشد

مزایای کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت چیست؟

همان طور که اشاره کردیم کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت مزایای زیادی نسبت به روش‌های دیگر دارد. در ادامه برخی از مهم ترین آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

  • زیبایی دهان و دندان

شاید اولین و مهم ترین مزیت ایمپلنت، زیبایی باشد. ایمپلنت مانند یک دندان طبیعی زیبایی را به لبخند و چهره شما باز می‌گرداند.

  • سلامت دهان و دندان

دندان‌ها نقش مهمی در سلامتی بدن دارند. ایمپلنت یک راه حل دائمی می‌باشد و می‌توان مثل یک دندان طبیعی سلامت آن را با مسواک زدن اصولی و نخ دندان حفظ کرد.

  • طول عمر بالا

ایمپلنت طول عمر بالایی دارد و در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان می‌تواند تا آخر عمر بدون مشکل باقی بماند.

  • صحبت کردن و جویدن راحت تر

یکی از مزایای ایمپلنت نسبت به دندان‌های مصنوعی صحبت کردن و غذا خوردن راحت تر می‌باشد. دندان‌های مصنوعی ثابت نیستند و ممکن است هنگام صحبت کردن یا غذا خوردن جابجا شوند. اما کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت این مشکل را ندارد.

کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت مزایای بسیار زیادی نسبت به سایر روش‌ها دارد که در بالا مهم ترین آن‌ها را بررسی کردیم. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ایمپلنت فوری را نیز مطالعه کنید.

روش انجام ایمپلنت

برای انجام کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت، ابتدا متخصص وضعیت سلامت دهان و دندان شما را بررسی می‌کند. ممکن است قبل از انجام ایمپلنت نیاز به درمان‌های دیگر داشته باشید. همچنین سلامت و مقاومت استخوان فک شما نیز باید بررسی شود. افرادی که استخوان فک نرم یا ضعیف‌تری دارند ممکن است به پیوند استخوان نیاز داشته باشند. سپس مراحل اصلی کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت آغاز می‌شود. ابتدا با ایجاد یک سوراخ کوچک در استخوان فک پایه ایمپلنت کا گذاشته می‌شود و بعد از تثبیت شدن آن نوبت به اباتمنت و در نهایت تاج دندان می‌رسد. برای آشنایی بیشتر با روش انجام ایمپلنت، مقاله مراحل ایمپلنت دندان را مطالعه بفرمایید.

کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت مناسب چه کسانی می‌باشد؟

تمام افراد می‌توانند ایمپلنت دندان را انجام دهند. البته یکی از شروط آن رشد کامل استخوان فک می‌باشد. که معمولا در سن 18 سالگی این رشد کامل می‌شود. ولی با تشخیص و نظر متخصص در شرایطی می‌توان در سنین پایین تر نیز این درمان را انجام داد. یکی دیگر از شرایط مهم برای ایمپلنت، سلامت مناسب دهان و دندان و نداشتن بیماری‌هایی همچون دیابت می‌باشد.

آیا کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت درد دارد؟

شما در حین درمان هیچگونه دردی را حس نمی‌کنید و تمام مراحل ایمپلنت، با تزریق بی‌حسی انجام می‌گیرد. بعد از درمان ممکن از کمی سوزش در محل ایمپلنت حس کنید که کاملا طبیعی می‌باشد و پس از مدت کوتاهی از بین می‌رود.

نحوه مراقبت از ایمپلنت چگونه است؟

ایمپلنت مانند یک دندان طبیعی نیاز به مراقبت دارد. باید سلامت آن‌ها با مسواک زدن و  استفاده از نخ دندان حفظ شود. در صورت مراقبت و راعیت مناسب بهداشت، ایمپلنت‌ها می‌توانند تا آخر عمر دوام داشته باشند. همچنین توصیه می‌شود هر 6 ماه به دندانپزشک خود جهت چکاپ مراجعه بفرمایید و با انجام درمان‌هایی مانند جرم گیری دندان‌ها، از پوسیدگی آن‌ها جلوگیری کنید.

کاشت دندان طبیعی با ایمپلنت

در صورت مراقبت و راعیت مناسب بهداشت، ایمپلنت‌ها می‌توانند تا آخر عمر دوام داشته باشند.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم به زبانی ساده کاشت دندان طبیعی را توضیح دهیم. ایمپلنت دندان بهترین روش برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته می‌باشد و مانند یک دندان طبیعی عمل کرده و در صورت رعایت مناسب بهداشت ماندگاری بسیار بالایی دارد. امیدواریم با رسیدگی و چکاپ منظم نیازی به ایمپلنت دندان پیدا نکنید. اما اگر شما هم به دنبال راه حلی ایده‌آل برای کاشت طبیعی دندان می‌گردید، برای مشاوره با ما تماس باشید.

کاشت ایمپلنت دندان
دکتر رضا نوری – متخصص جراحی فک و صورت، استادیار دانشگاه

مرکز تخصصی ایمپلنت تهران درسال ۱۳۹۱ به هدف ارائه درمان‌های کاشت دندان و پیوندهای استخوانی مربوط به آن با کیفیت بالا و با استانداردهای مطرح در دنیا توسط اساتید دانشگاهی و مبتنی بر بروزترین دانش و تجهیزات ایمپلنتولوژی تأسیس گردید. برای انجام ایمپلنت دندان یا هرگونه خدمات دیگر دندانپزشکی با ما در تماس باشید. برای آشنایی بیشتر با مرکز ایمپلنت تهران به صفحه درباره ما مراجعه بفرمایید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *