ایمپلنت فوری دندان چیست؟

در مقاله “ایمپلنت دندان چیست” بیان کردیم که یکی از بهترین روش‌ها برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته ایمپلنت می‌باشد. حال شاید واژه ایمپلنت فوری به گوش شما هم خورده و این سوال برایتان پیش آمده باشد که این نوع Implant چگونه درمانی است و چگونه انجام می‌شود !؟.  به طور متوسط طول درمان ایمپلنت شاید چند ماه طول می‌کشد. در ادامه این مقاله بررسی خواهیم کرد که منظور از Implant فوری دندان چیست. با ما همراه باشید.

تعریف ایمپلنت فوری دندان

به طور کلی می‌توان گقت ایمپلنت فوری یک روش کاشت دندان است که بعد از کشیدن دندان، بلافاصله Implant در فک قرار داده می‌شود. این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که استخوان‌های سالمی دارند. این روش مزایای بسیار و طول درمان کوتاه تری نسبت به ایمپلنت معمولی دارد.

ایمپلنت‌های فوری در واقع همان ایمپلنت ساده هستند که در جوش خوردن پایه فک سرعت بیشتری دارند و تمام مراحل درمان می‌تواند در یک جلسه انجام شود.

ایمپلنت فوری
ایمپلنت فوری یک روش کاشت دندان است که بعد از کشیدن دندان، بلافاصله ایمپلنت در فک قرار داده می‌شود

مزایای ایمپلنت فوری دندان کدامند؟

این روش درمان مزایای زیادی دارد که از مهم ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • طول درمان کم‌تری دارد و معمولا در یک جلسه انجام می‌شود.
  • عوارض کم‌تری دارد و باعث حفظ بافت لثه و نظم دندان‌های دیگر می‌شود.
  • به دلیل دارا بودن روکش موقت، بیمار حس بهتری در حین درمان دارد.
  • و بسیاری از مزایای دیگر … .

معایب این روش کدامند؟

هر روشی در کنار مزایای خود معایبی هم دارد، پس بهتر است بعد از معاینه شدن توسط متخصص، بهترین درمان با توجه به شرایط خاص شما، برای شما انجام شود. یکی از معایب این روش این است که برای همه افراد مناسب نیست. و فقط افرادی که دارای استخوان فک سالم و محکمی هستند می‌توانند از این روش استفاده کنند همچنین فک پایینی به دلیل داشتن استخوان محکم تر محل مناسب تری برای انجام ایمپلنت فوری می‌باشد.

تفاوت ایمپلنت فوری با معمولی چیست؟

همان طور که در قبل هم گفتیم شاید بتوان مهم ترین تفاوت این دو روش را در طول درمان آن‌ها دانست. تفاوت مهم دیگر در تعداد جراحی‌های انجام شده می‌باشد. شاید در روش معمولی نیاز به چند جراحی باشد اما در نوع فوری آن فقط یک جراحی انجام می‌گیرد. ایمپلنت شامل مراحل (ایمپلنت، اباتمنت و تاج اولیه) می‌باشد. در ایمپلنت فوری تمام این موارد در یک مرحله انجام شده و نیاز به صبر کردن به مدت چند ماه نیست. همچنین در ایمپلنت فوری به دلیل کاهش مدت زمان جوش ایمپلنت، نیاز به استفاده طولانی از دندان مصنوعی نیست.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم به زبانی ساده و به طور جامع تعریف، مزایا و معایب ایمپلنت فوری را بررسی کنیم. در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که افراد بسیاری این درمان را انجام داده‌ و راضی بوده‌اند. این روش عوارض بسیار کم و قابل درمانی دارد.

مرکز ایمپلنت فوری
دکتر رضا نوری – متخصص جراحی فک و صورت، استادیار دانشگاه

مرکز تخصصی ایمپلنت تهران درسال ۱۳۹۱ به هدف ارائه درمان‌های کاشت دندان و پیوندهای استخوانی مربوط به آن با کیفیت بالا و با استانداردهای مطرح در دنیا توسط اساتید دانشگاهی و مبتنی بر بروزترین دانش و تجهیزات ایمپلنتولوژی تأسیس گردید. برای انجام ایمپلنت دندان یا هرگونه خدمات دیگر دندانپزشکی با ما در تماس باشید. برای آشنایی بیشتر با مرکز ایمپلنت تهران به صفحه درباره ما مراجعه بفرمایید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *