مراحل ایمپلنت دندان از 0 تا 100 + نکات طلایی

شاید برای شما هم سوال باشد که مراحل ایمپلنت فوری دندان چگونه است؟ یا سخت ترین مرحله ایمپلنت کدام است؟ یا مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟ بخش قابل توجهی از زیبایی چهره ما، به دندان‌ها بستگی دارد. افراد زیادی به دنبال راه حل‌هایی برای زیبایی دندان‌های خود هستند. ایمپلنت دندان یکی از این راه حل‌ها می‌باشد. ممکن با بالا رفتن سن یا دلایل دیگر دندان‌های های خود را از دست بدهیم و راهی برای برگشت آن‌ها نداشته باشیم. در این صورت بهترین راه حل برای پر کردن جای خالی دندان‌های از دست رفته و برگرداندن زیبایی به لبخند و چهره، انواع ایمپلنت دندان می‌باشد. در این مقاله سعی می‌کنیم مراحل ایمپلنت دندان را به طور ساده و قابل فهم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

فیلم مراحل ایمپلنت دندان با زیرنویس فارسی

قبل اینکه مراحل ایمپلنت دندان را توضیح دهیم باید به این نکته توجه داشته باشیم که ممکن است مراحل ایمپلنت با توجه به شرایط خاص هر فرد متفاوت باشد. اگر قصد انجام ایمپلنت دندان را دارید ممکن است قبل از شروع ایمپلنت نیاز به درمان‌های دیگر برای دهان و دندان خود داشته باشید. برای مثال اگر در محل انجام ایمپلنت استخوان کافی نداشته باشید، ممکن است قبل از شروع مراحل اصلی ایمپلنت با توجه به تشخیص متخصص نیاز به پیوند استخوان باشد. بعد از رفع پیش نیاز ها مراحل ایمپلنت دندان شروع خواهد شد.

<yoastmark class=

مرحله 1 از مراحل ایمپلنت دندان: دندان های آسیب دیده کشیده می‌شوند

دندان پوسیده شده با گذشت زمان به طور کامل شکسته می‌شود ولی بخشی از دندان و ریشه آن باقی می‌ماند. به همین دلیل در مرحله اول باید دندان به طور کامل کشیده شود تا مانعی برای ایملپنت وجود نداشته باشد.

مرحله 2: انجام پیوند یا بازسازی استخوان

اگر استخوان فک قدرت کافی برای انجام ایمپلنت را نداشته باشد یا به اندازه کفی ضخیم نباشد، پیوند استخوان انجام خواهد شد. این پیوند می‌تواند استخوان مصنوعی باشد یا از استخوان طبیعی محل دیگر بدن خود بیمار استفاده شود. مدت زمان این مرحله با توجه به شرایط خاص هر فرد ممکن است فقط 1 روز تا حتی چند ماه متفاوت باشد.

مرحله 3: ایمپلنت ها قرار داده می‌شوند

این مرحله سخت ترین مرحله ایمپلنت می‌باشد. در مرحله سوم از مراحل ایمپلنت دندان، یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد و ایمپلنت در آن قرار داده می‌شود. بعد از قرار دادن ایمپلنت لثه با دقت بخیه زده می‌شود.

سخت ترین مرحله ایمپلنت
سخت ترین مرحله ایمپلنت، قرار دادن فیکسچر می‌باشد.

مرحله 4 از مراحل ایمپلنت دندان: استخوان سازی

جنس ایمپلنت قرار داده شده در استخوان فک از تیتانیوم می‌باشد که سازگاری بسیار بالایی با بدن دارد. در این مرحله ایمپلنت کار گذاشته شده با استخوان فک با هم ادغام می‌شوند تا قدرت کافی برای مراحل بعدی را داشته باشند. مدت زمان ثابتی برای این مرحله از مراحل ایمپلنت دندان وجود دارد و با توجه به شرایط خاص هر فرد متفاوت می‌باشد.

مرحله5: اباتمنت نصب می‌شود

اباتمنت یک رابط میان امیپلنت و تاج می‌باشد. ایمپلنت قسمتی است که در فک قرار داده شده و قابل مشاهده نمی‌باشد. تاج قسمت قابل مشاهده دندان است. بعد از قرار دادن اباتمنت و بهبود لثه‌ها که ممکن است 2 تا 3 هفته طول بکشد، تاج دندان نصب می‌شود.

<yoastmark class=

مرحله6: نصب تاج دندان

ممکن است قبل از این مرحله برای ارزیابی ایمپلنت یک تاج موقتی نصب شود. اما در هر صورت آخرین مرحله، نصب تاج دندان می‌باشد. معمولا هر تاج به یک ایمپلنت وصل می‌شود. ولی در شرایطی می‌توان چند تاج دندان را به وسیله بریج به هم وصل کرد تا روی یک ایمپلنت قرار بگیرند.

مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟

نمی‌توان پاسخ ثابتی برای این سوال در نظر گرفت. مراحل بالا، مراحل اصلی می‌باشند. اما ممکن است فردی با تشخیص متخصص نیاز به درمان‌های دیگر نیز داشته باشد. پس مدت زمان انجام ایمپلنت با توجه به شرایط خاص هر فرد متفاوت می‌باشد. اما به طور نرمال می‌توان مدت زمان 2 تا 4 ماه را برای ایمپلنت‌های معمولی درنظر گرفت. باید به نکته اشاره کنیم که مراحل ایمپلنت فوری هم تا حد زیادی شبیه به ایمپلنت معمولی می‌باشد اما طول درمان آن کم تر است و می‌توان 1 روز تا 1 هفته آن‌ را انجام داد.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم به زبان ساده و به طور کامل مراحل ایمپلنت فوری دندان و سخت ترین مرحله ایمپلنت را توضیح دهیم. و بیان کردیم که مراحل ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد. اگر شما هم قصد انجام ایمپلنت دندان زیر نظر بهترین متخصصان و استفاده تجهیزات پیشرفته را دارید می‌توانید برای مشاوره با مرکز تخصصی ایمپلنت تهران در تماس باشید.

مراحل ایمپلنت تهران
مرکز تخصصی ایمپلنت تهران

مرکز تخصصی ایمپلنت تهران درسال ۱۳۹۱ به هدف ارائه درمان‌های کاشت دندان و پیوندهای استخوانی مربوط به آن با کیفیت بالا و با استانداردهای مطرح در دنیا توسط اساتید دانشگاهی و مبتنی بر بروزترین دانش و تجهیزات ایمپلنتولوژی تأسیس گردید. برای انجام ایمپلنت دندان یا هرگونه خدمات دیگر دندانپزشکی با ما در تماس باشید. برای آشنایی بیشتر با مرکز ایمپلنت تهران به صفحه درباره ما مراجعه بفرمایید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *