خدمات تخصصی ایمپلنت دندان یک روزه

 کاشت ایمپلنت دندان یک روزه یک روش درمانی است که طی آن دندانی که از دست رفته است با استفاده از دندان مصنوعی و پیچ در فک قرار داده می‌شود و در نتیجه دیگر نیازی به جابه‌جایی آن نیست. این دندان تقریبا مشابه به دندان طبیعی عمل می‌کند و بر زیبایی افراد اثر می‌گذارد. از دست رفتن دندان‌ها می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده باشد و بر زیبایی اثرات بدی می‌گذارد.

از طرف دیگر، کسانی که دندان‌های سالمی ندارند ممکن است در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلفی قرار گیرند. یکی از روش‌هایی که این روزها مورد توجه قرار گرفته است ایمپلنت دندان یک روزه است. اگر شما نیز به دنبال اطلاعات کاملی در مورد کاشت ایمپلنت در یک روز هستید، بهتر است در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

ایمپلنت چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم در مورد روش ایمپلنت دندان یک روزه توضیح دهیم، بهتر است به طور مختصر به سوال ایمپلنت دندان چیست ؟ بپردازیم. در انواع ایمپلنت دندان، دندان جدیدی ( که ظاهری مشابه به دندان طبیعی دارد) در دهان گذاشته می‌شود و جایگزین دندان افتاده در لثه می‌شود.

"</p

پیچی که در این روش به کار برده می‌شود مانند ریشه دندان عمل می‌نماید و باعث می‌شود که دندان ساختار محکمی داشته باشد. البته باید بدانید هر چقدر هم که ایمپلنت مشابه به دندان طبیعی باشد، باز مشکلاتی دارد و زمانی که شما ایمپلنت در دهان خود قرار می‌دهید باید به توصیه‌های مراقبتی توجه زیادی داشته باشید.

کاشت ایمپلنت در یک روز

روش کاشت فوری دندان بدین صورت است که شما برای درمان به پزشک مراجعه می‌کنید و پزشک مطابق با اصولی که در جایگذاری ایمپلنت در دهان وجود دارند پیج را در لثه شما و در محلی که دندان از دست رفته است قرار می‌دهد. همانطور که می‌دانید این پیج همانند ریشه دندان عمل می‌کند و باعث می‌شود که دندان سفت در جایگاه خود باقی بماند.

در روش ایمپلنت دندان یک روزه یا همان کاشت ایمپلنت در یک روز، دیگر نیازی نیست که پس از گذاشتن پیچ در دهان مطب را ترک کنید و منتظر باشید که پیچ به استخوان فک شما جوش بخورد. بلکه در همان روز پزشک روکش موقت دندان را قرار می‌دهد و در نتیجه شما می‌توانید با یک دندان زیبا به زندگی عادی بازگردید.

ایمپلنت دندان یک روزه برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت دندان یک روزه برای تمامی افراد قابل اجرا نیست. کسانی می‌توانند از این روش استفاده نمایند که استخوان فک و صورت آنها سالم است و هیچ گونه مشکلی از جمله مشکلات تحلیل لثه و یا عفونت در دهان خود ندارند. بهتر است بدانید هر چقدر استخوان‌های لثه و فک شما سالم‌تر باشند، به همان نسبت عملکرد ایمپلنت در دهان شما بهتر خواهد بود و در نتیجه می‌توانید از دندان‌های سالم و زیبایی بهره ببرید.

عوارض ایمپلنت دندان یک روزه محدود است!

از جمله مواردی که باعث شده است روش ایمپلنت دندان یک روزه طرفداران زیادی داشته باشد عوارض محدود آن است. البته باید بدانید پیش نیاز این امر سالم بودن استخوان فک است.

ایمپلنت دندان در یک روز

این روش برای کسانی که قابلیت استفاده از آن را دارند بستری را به وجود می‌آورد که به سرعت و بدون هیچ‌گونه عوارض خاصی به یک دندان سالم در دهان خود دسترسی داشته باشند.

تفاوت ایمپلنت فوری و ایمپلنت معمولی

زمانی که بیمار برای ایمپلنت دندان یک روزه اقدام می‌کند می‌داند در همان روزی که در مطب حضور دارد دندان برای او جایگذاری می‌شود و می‌تواند با یک ظاهر زیبا (بدون اینکه دیگر دندان افتاده زیبایی چهره او را تحت تاثیر قرار دهد) به خانه و یا محل کار بازگردد. اما در پروسه ایمپلنت معمولی شرایط بدین گونه نیست و باید مدت زمانی فرصت داده شود تا پیچی که در دهان وجود دارد به استخوان فک جوش بخورد. همین امر باعث شده است پروسه ایمپلنت کمی طولانی شود و در نتیجه می‌تواند خسته‌کننده باشد.

از کجا متوجه شویم استخوان فک سالم است؟

کسانی که می‌خواهند برای ایمپلنت دندان یک روزه اقدام کنند در این باره سوال می‌پرسند که چگونه متوجه شویم استخوان فک سالم است و می‌توانیم ایمپلنت فوری را به کار ببریم. بهتر است بدانید این کار تنها در تخصص پزشک است و شخص دیگری نمی‌تواند در این زمینه به شما مشاوره دهد.

پزشک از بیمار می‌خواهد که از دندان‌ها و استخوان‌های فک خود عکسبرداری کند و سپس آن را به پزشک ارجاع دهد. در پایان پزشک با توجه به اطلاعاتی که از بیمار و تصاویرش بدست می‌آورد تشخیص می‌دهد که استخوان فک سالم است یا خیر.

نکات مهم برای مراقبت از ایمپلنت دندان یک روزه

بهتر است بدانید برای اینکه ایمپلنت دندان یک روزه اثربخشی زیادی داشته باشد و بدون هیچ‌گونه مشکلی در دهان شما باقی بماند باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • توصیه می‌شود دوبار در روز نخ دندان بکشید و اجازه ندهید مواد غذایی در میان دندان‌های شما بماند. همچنین، دو بار مسواک زدن نیز در طول 24 ساعت الزامی است.
  • پس از جراحی به مدت یک هفته دهان خود را با آب و نمک شستشو دهید تا باکتری‌ها در دها تجمع پیدا نکنند و خطر عفونت بالا نرود.
  • به مدت یک ماه از خوردن مواد غذایی سخت خودداری کنید؛ زیرا این کار ممکن است باعث شود که به ایمپلنت آسیب وارد شود و در نتیجه خطر شکستگی و یا حتی آسیب وجود دارد.
  • به مدت یک هفته غذاهای چسبنده که امکان دارد به دیواره‌های دندان بچسبند را میل نکنید.
  • به مدت یک هفته الکل ننوشید و یا سیگار نکشید. زیرا سیگار باعث می‌شود که زخم دیرتر خوب شود و همین امر مشکلات زیادی را برای شما به وجود می‌آورد.
  • در طول یک سال اولی که ایمپلنت انجام داده‌اید به طور توسط هر 2 ماه یکبار به پزشک مراجعه کنید و وضعیت دندان خود را مورد بررسی قرار دهید.

سخن پایانی

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد ایمپلنت دندان یک روزه در اختیار شما قرار دهیم. همان طور که متوجه شده‌اید روش ایمپلنت معمولی وقت‌گیر است و ممکن است دو و یا سه ماه طول بکشد تا دندان در دهان قرار گیرد. اما در روش ایمپلنت دندان یک روزه همان روز که پیچ در دهان گذاشته می‌شود، روکش موقتی نیز گذاشته می‌شود و در نتیجه دندان ظاهر زیبایی پیدا می‌کند. انجام این روش تنها برای کسانی امکان‌پذیر است که استخوان فک‌شان سالم است.

برای انجام ایمپلنت دندان زیر نظر بهترین متخصصین در مرکز ایمپلنت تهران با ما در تماس باشید و یا فرم نوبت دهی را پر کنید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *