ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟

همانطور که با روش ایمپلنت دندان آشنایی دارید، این تکنیک برای جایگزینی دندان و محافظت از ساختار استخوان فک مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروتز های دندانی در این روش، بسیار مشابه با دندان های طبیعی می‌باشند و حتی ریشه هایی بسیار مشابه با ریشه طبیعی دندان دارند. حال زمان برای تمامی افراد مهم است و معمولا کاندید این نوع جراحی های اصلاح طرح لبخند می‌خواهند بدانند که ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟ در این مقاله در رابطه با این موضوع و اینکه این تکنیک برای چه افرادی مناسب است، توضیح خواهیم داد.

آشنایی کلی با ایمپلنت دندان

به طور کلی ایمپلنت دندان سبب شده تا روش هایی مانند دندان مصنوعی جای خود را به این روش پیشرفته دهد. پروتز دندان جایگذاری شده در دهان نسبت به دندان مصنوعی معمولی بسیار مستحکم است. پیچ های پایه ایمپلنت، از جنس تیتانیوم بوده اما در صورتی که شخص به این نوع آلیاژ حساسیت داشته باشد، از پایه های سرامیکی استفاده می‌کنند که اغلب دارای هزینه های بیشتری می‌باشد. دندان در این تکنیک با استفاده از عمل جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرد و در صورتی که شخص دارای استخوان فک آسیب دیده باشد، برای وی عمل پیوند استخوان انجام می‌گیرد. توجه داشته باشید که افرادی که باید از پیوند استخوان قبل از ایمپلنت بهره ببرند، مدت زمان بیشتری باید صبور باشند تا این روند اصلاح طرح لبخند به پایان برسد. در ادامه بیشتر درباره سوال “ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد” توضیح خواهیم داد.

کاندید مناسب برای ایمپلنت دندان

حتما شما هم این مورد را می‌دانید که دندان های جلویی نسبت به سایر دندان ها و دندان های پشتی بسیار آسیب پذیرتر هستند و به همین دلیل دندانپزشک معمولا به افرادی که دارای مشاغل خطرناک هستند و امکان وارد شدن آسیب به دندان ها برای این افراد زیاد است، ایمپلنت دندان را پیشنهاد نمی‌کند. از دست دادن هر یک از دندان ها بدون  در نظر گرفتن جایگاه و کاربردشان، ناخوشایند است، اما میزان چالش فرد طی از دست دادن دندان های جلویی بیشتر است. به طور کلی این روش بسیار ایمن بوده و اکثر افراد می‌توانند از آن بهره ببرند.

آیا ایمپلنت دندان جلو تاثیری بر دندان های دیگر ندارد؟

یکی از روش های ایمن برای جایگزینی دندان از دست رفته میان دندان های جلویی، ایمپلنت دندان است. نتایج موفقیت آمیز برای دندان های جلویی بسیار بیشتر از دندان های عقبی است. دندان های جلویی ایمپلنت شده، بسیار راحت تمیز می‌شوند و مراقبت از آن ها راحت تر است. ایمپلنت دندان در دندان های جلویی هیچ آسیبی به سایر دندان های کناری وارد نمی‌کند.

مدت زمان ایمپلنت دندان چقدر است؟

در ابتدا باید این مورد را به یاد داشته باشید که روش های ایمپلنت دندان بسته به شرایط هر شخص، دارای مدت زمان متفاوتی است و نمی‌توان برای هر کاندید ایمپلنت دندان به طور قطع تعیین کرد که هر جلسه چقدر زمان خواهد برد. به طور کلی انمام روش درمانی ایمپلنت دندان حدود 1 الی 6 ماه زمان لازم دارد و معمولا هر جلسه ایملنت در حدود 30 الی 50 دقیقه به طول می‌انجامد.

ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد
به طور کلی پروسه ایمپلنت دندان با شرایط عادی، حدود 4 الی 8 ماه به طول می‌انجامد

همانطور که می‌دانید این تکنیک در واقع نوعی جراحی است و در دسته روش های نیمه تهاجمی قرار دارد. به همین دلیل مدت زمان انجام کل درمان تقریبا زیاد است و درواقع به این دلیل است که لازم است تا بعد از هر جلسه، دندانپزشک و بیمار صبر کنند و زمان لازم را برای جوش خوردن پایه ها و ترمیم زخم ها قائل شوند تا پایه ها به طور دقیق و صحیح به استخوان فک متصل و در نهایت مستحکم شوند. برخی افراد دارای شرایط دندانی بهتر هستند و به تعداد زیادی ایمپلنت نیاز ندارند، که گاهی دندانپزشک تصمیم می‌گیرد تا برای این اشخاص از ایمپلنت فوری استفاده کند. لازم به ذکر است که این نوع ایمپلنت مدت زمان کمتری برای پایان و مشاهده نتیجه لازم دارد.

درمان انواع ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟

در ادامه ما به طور حدودی مدت زمان هر نوع ایمپلنت را برای شما مشخص ساخته ایم تا بتوانید به طور تقریبی برنامه ریزی های لازم را انجام دهید.

  • در ابتدا لازم است تا قبل از درمان ایمپلنت دندان، فرد جلسه مشاوره ای داشته باشد که طی یک جلسه انجام می‌شود و حدود 20 الی 30 دقیقه زمان می‌برد. طی این جلسه مشاوره ای، دندانپزشک در رابطه با تکنیک ایمپلنت دندان و نوع ایمپلنت و سایر موارد اطلاعات جامعی در اختیار شما قرار می‌دهد.
  • جراحی ایمپلنت، در صورتی که پروتز های دندانی آماده باشد، در طی یک جلسه انجام و هر جلسه حدود 50 الی 120 دقیقه زمان لازم دارد. این جراحی شامل برش اولیه و بخیه پایانی می‌باشد که خود مقدار معینی زمان می‌برند.
  • در صورتی که دندان برای انجام ایمپلنت آماده نباشد، دندانپزشک از تاج موقت برای حفظ زیبایی ظاهری استفاده میکند که طی یک جلسه بر پایه ایمپلنت نصب شده و حدود 4 الی 6 هفته دوام دارد.

تکنیک جراحی ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟

یکی از موارد مهم برای انجام هر یک از جراحی های درمانی یا زیبایی، لازم است تا حتما فرد کاندید در رابطه با مدت زمان جراحی و مدت زمان مرتبط با دوران نقاهت اطلاعات داشته باشد. جراحی ایمپلنت دندان از نظر زمانی همانند سایر جراحی ها، دارای مدت زمان مشخص نیست و تمامی این موارد و حتی تعداد جلسات لازم به میزان سلامت دهان و دندان فرد کاندید جراحی بستگی دارد. در صورتی که شخص نیاز به ترمیم دندان، کشیدن دندان، عصب کشی دندان های کناری، پر کردن دندان های کناری و …. داشته باشد، زمان بشتری برای ایمپلنت دندان باید در نظر گرفت.

به طور کلی پروسه ایمپلنت دندان با فرآیند سه فازی و با شرایط عادی، حدود 4 الی 8 ماه به طول می‌انجامد اما اگر لازم به استفاده از عمل پیوند استخوان باشد و یا شخص به پایه تیتانیومی واکنش آلرژیک داشته باشد و نیاز باشد که تعویض نوع آلیاژ پایه انجام شود، بر مدت زمان این فرآیند افزوده می‌شود. نکته مهم این است که اشخاصی که کاندید تعویض یکجای تمامی دندان های خود و ایمپلنت تمام فک هستند، در مدت زمان کوتاه تری نتیجه ایمپلنت دندان را مشاهده خواهند کرد. در مقابل اشخاصی که در میان برخی دندان ها، نیاز به ایمپلنت دندان دارند، با چالش های بیشتری رو به رو بوده وو ممکن است به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشند تا بتوانند از دندان های ایمپلنت شده خود لذت ببرند.

اگر شما هم به فکر انجام ایمپلنت دندان با بهترین تجهیزات هستید، با ما تماس بگیرید و یا فرم نوبت دهی آنلاین را تکمیل کنید.

مقالات زیر هم می‌توانند برای شما مفید باشند:

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *